top of page

Kayu

Vynalézají, designují a vyrábí skvělé psací potřeby.

Kayu je značka prémiových psacích potřeb vyráběných v Česku. Specializují se na klasická plnicí pera, portfolio postupně obohacují kuličkovými pery. Těžiště jejich vývoje per tkví v maximální jednoduchosti, použitelnosti a udržitelném designu. Všechna pera vymýšlí, téměř kompletně vyrábí a kompletují sami. Soustředí se na to, aby pero bylo maximálně odolné a přitom nádherné na pohled i dotek.
Nejraději kombinují kov a dřevo, v současnosti nejvíce využívají kvalitní nerezovou ocel, která v sobě spojuje odolnost a zároveň technickou přesnost CNC obrábění.
Téměř jako jediní v Česku zaštiťují celý design a vývoj psacích potřeb sami. Od prvotního návrhu, přes prototypování, výrobu až po kompletaci. Jen velmi málo dílů, například hroty nebo náplně nevyrábí, ale odebírají od partnerů z Evropy.
Do odvětví psacích potřeb přinášejí čistý, praktický a minimalistický design, který je pro Kayu typický od počátků značky v roce 2013.
Vizí značky je maximálně udržitelně a odpovědně podnikat a rozvíjet Kayu dál. Jedním z dlouhodobých cílů je transformace Kayu do podoby neziskové organizace, která bude většinu zisku reinvestovat do podpory lokálního rozvoje. A taky samozřejmě chtějí spoustě lidí přinášet radost ze psaní.

bottom of page