top of page

Ludus

Trvale udržitelná značka, která se zavázala pracovat výhradně se 100% přírodními látkami, jako je bavlna, hedvábí, len, vlna a měď.

Ludus je značka udržitelného stárnutí se sídlem ve Skopje v Severní Makedonii, která se zavázala pracovat výhradně se 100% přírodními látkami, jako je bavlna, hedvábí, len, vlna a měď.
Dragan Hristov, bývalý student Brera-Fine Arts Academy v Miláně, navrhuje kolekce, které převádějí emoce, často melancholické a smutné, do minimalistických, monochromatických siluet, které odrážejí dynamické změny pohlaví v západních společnostech. Hristov čerpá inspiraci z mystického spojení lidí s přírodou a propojuje přírodní látky a techniky přirozeného barvení, aby vytvořil avantgardní, futuristické oděvy, které ladí s udržitelností.
Ludus, původně koncipovaný v roce 2010, se zpočátku staral o klientelu stejnojmenného konceptuálního obchodu. Postupem času se vyvinul v symbol nadčasového designu, kde tým zručných řemeslníků odborně přetváří letité tradice do současných designových produktů.
Tato výjimečná oddanost řemeslu získala v roce 2018 cenu Ludus BIG SEE Fashion Design Award, v roce 2019 cenu NJAL+ na Assembly Designfestival v Grazu a v roce 2020 cenu WOW SHOW na Ljubljana Fashion Week.

bottom of page